Blog

Jesteś zainteresowany tematyką naprawy, regeneracji turbosprężarek? Chcesz wiedzieć więcej na temat tych urządzeń, ich zadań i zalet? Szukasz informacji i ciekawostek w tym temacie? Zapraszamy na naszego bloga. Znajdziesz tu wiele cennych informacji na temat zasad działania turbosprężarek, przyczyn ich awarii i uszkodzeń, sposobów regeneracji turbin. Zachęcamy do śledzenia naszego bloga i życzymy miłej lektury.

 

Wymiana turbosprężarki krok po kroku

wymiana_turbosprezarki
Zadaniem turbosprężarek samochodowych jest zwiększenie osiągów silnika przy zachowaniu optymalnego poziomu zużycia paliwa. Są to bardzo trwałe i wytrzymałe podzespoły, które jednak mają swoją żywotność i zużywają się po przejechaniu kilkuset tysięcy kilometrów. Wtedy jedynym rozwiązaniem pozostaje wymiana uszkodzonego elementu. Ceny nowych turbin są bardzo wysokie, lecz na szczęście nie musimy kupować części fabrycznie nowej. Alternatywą jest regeneracja turbosprężarki. Kiedy już mamy część do wymiany – nową lub regenerowaną – możemy przystąpić do pracy. Jak, krok po kroku, wymienić turbosprężarkę? Zapraszamy do przeczytania wpisu.

Więcej: Wymiana turbosprężarki krok po kroku

   

Jak sprawdzić, czy turbosprężarka działa poprawnie?

turbosprezarka1

Turbosprężarka to urządzenie, które zwiększa moc silnika. Integralnym elementem maszyny jest wał, na którym osadzona jest turbina i sprężarka. Zasada jej działania opiera się na doładowaniu silnika dodatkowym powietrzem, co umożliwia podanie większej ilości paliwa i poprawienie osiągów oraz sprawności silnika. Turbosprężarka to podzespół, który pracuje w ekstremalnych warunkach i z tego względu wymaga szczególnej troski eksploatacyjnej. Sprawdźmy, w jaki sposób można ocenić poprawność działania turbosprężarki.

Więcej: Jak sprawdzić, czy turbosprężarka działa poprawnie?

   

Jak dbać o turbosprężarkę?

dbanie_o_turbosprezxarke
Konstruktorzy turbosprężarek zapewniają, że są one w stanie pracować bezawaryjnie przez cały okres użytkowania silnika. Często zdarza się jednak, że urządzenia wymagają naprawy już po przejechaniu 30-50 tys. km. Winą za powstawanie uszkodzeń obarcza się kierowców, którzy nie przestrzegają zasad eksploatacji urządzenia. Podpowiadamy, jak dbać o turbosprężarkę.

Więcej: Jak dbać o turbosprężarkę?

   

Czy samochody z turbosprężarkami częściej się psują?Samochody wyposażone w turbosprężarkę to obecnie standard. Niemniej nadal wielu właścicieli pojazdów uważa, że turbosprężarka oznacza dodatkowe kłopoty. Czy rzeczywiście pojazdy z turbo są bardziej awaryjne?

Więcej: Czy samochody z turbosprężarkami częściej się psują?

   

Czyszczenie turbiny: czy konieczne jest czyszczenie i jak to robić?


przyczyny zużycia turbin

Kiedy dochodzi do uszkodzenia turbosprężarki lub podejrzewamy jakieś usterki, zwykle przewidujemy albo konieczność wykonania renowacji, albo - w najgorszym przypadku - zakup nowego urządzenia, co oczywiście jest niemałym wydatkiem. Rzadko bierzemy pod uwagę to, że turbiny mogą wymagać czyszczenia. Niewiele informacji znajdziemy na temat tego, jakie są przyczyny zanieczyszczenia turbosprężarki. Jednocześnie do prawidłowego przeczyszczenia turbin potrzeba odpowiednich umiejętności oraz stosownego sprzętu.

Więcej: Czyszczenie turbiny: czy konieczne jest czyszczenie i jak to robić?

   

Uszkodzona turbosprężarka - regenerować czy kupić nową?


zepsute-turbo


Zdecydowaną większość standardowych usterek turbosprężarek można usunąć podczas profesjonalnie wykonanej regeneracji. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy właściciel pojazdu powinien zdecydować się na nową.

Więcej: Uszkodzona turbosprężarka - regenerować czy kupić nową?

   

Na czym polega regeneracja turbosprężarki?

                  Turbosprężarki to elementy, które są przystosowane do intensywnej pracy w trudnych warunkach. Powstają z materiałów wykazujących wyjątkową odporność na wysokie temperatury, korozję i ścieranie. Dzięki temu przy odpowiedniej eksploatacji są w stanie pracować przez długi czas. Niemniej jednak nawet najbardziej wytrzymałe elementy w naszych pojazdach w końcu mogą odmówić posłuszeństwa. Gdy dochodzi do awarii turbosprężarki, zdecydowana większość właścicieli pojazdów decyduje się na jej naprawę, która zwykle jest zdecydowanie tańsza niż zakup nowego produktu. W tym artykule podpowiemy, na czym polega regeneracja turbosprężarki oraz od czego zależy sukces podjętych działań naprawczych.

Więcej: Na czym polega regeneracja turbosprężarki?

   

Kiedy i gdzie warto regenerować turbosprężarki?

123regeneracja-turbo

Bardzo wielu kierowców zgłasza się do warsztatów w celu regeneracji turbosprężarki. Jest to jeden z bardzo często naprawianych podzespołów w pojazdach. W większości przypadków jednak przyczyną problemów nie jest samoistne zużycie elementów, ale pewne błędy eksploatacyjne. Niejednokrotnie do awarii turbosprężarki dochodzi w efekcie innej usterki, która nie została w porę usunięta. Przyczyn może być wiele. W tym artykule podpowiemy, kiedy warto poddać turbosprężarkę regeneracji i dlaczego należy wybrać do tego sprawdzony i profesjonalny warsztat.

Więcej: Kiedy i gdzie warto regenerować turbosprężarki?

   

Objawy uszkodzonej turbosprężarki w pojeździe

123turbosprezarka

Sprawna turbosprężarka zapewnia wysokie osiągi silnika przy optymalnym zużyciu paliwa. Kiedy dochodzi do uszkodzeń, właściciel pojazdu narażony jest na spore koszty, związane zarówno z eksploatacją pojazdu, jak i późniejszymi naprawami. Kierowcy często zapominają, że turbosprężarka wymaga nie tylko prawidłowego użytkowania, ale i stałej kontroli pod względem sprawności działania.

W tym artykule podpowiemy, jakie symptomy świadczą o problemach w działaniu turbosprężarki.

Więcej: Objawy uszkodzonej turbosprężarki w pojeździe

   

Jak wydłużyć żywotność turbosprężarki w samochodzie? 

jak
Kiedyś turbosprężarki stosowane były wyłącznie w nielicznych autach, najczęściej sportowych. Posiadając taki “wyjątkowy” element w swoim pojeździe, kierowcy obchodzili się z nimi bardzo ostrożnie. Obecnie turbosprężarka jest czymś powszechnym, dlatego też często zapominamy o tym, wymagają one prawidłowej eksploatacji.

Więcej: Jak wydłużyć żywotność turbosprężarki w samochodzie? 

   

Strona 1 z 2

Szukaj w KATALOGU


Marka pojazdu
Model
Silnik
Pojemność
Moc
Rok produkcji
Numer części
Numer producenta