Blog

Jesteś zainteresowany tematyką naprawy, regeneracji turbosprężarek? Chcesz wiedzieć więcej na temat tych urządzeń, ich zadań i zalet? Szukasz informacji i ciekawostek w tym temacie? Zapraszamy na naszego bloga. Znajdziesz tu wiele cennych informacji na temat zasad działania turbosprężarek, przyczyn ich awarii i uszkodzeń, sposobów regeneracji turbin. Zachęcamy do śledzenia naszego bloga i życzymy miłej lektury.

 

Uszkodzona turbosprężarka - regenerować czy kupić nową?


zepsute-turbo


Zdecydowaną większość standardowych usterek turbosprężarek można usunąć podczas profesjonalnie wykonanej regeneracji. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy właściciel pojazdu powinien zdecydować się na nową.

Więcej: Uszkodzona turbosprężarka - regenerować czy kupić nową?

   

Na czym polega regeneracja turbosprężarki?

sprezarka                                  Turbosprężarki to elementy, które są przystosowane do intensywnej pracy w trudnych warunkach. Powstają z materiałów wykazujących wyjątkową odporność na wysokie temperatury, korozję i ścieranie. Dzięki temu przy odpowiedniej eksploatacji są w stanie pracować przez długi czas. Niemniej jednak nawet najbardziej wytrzymałe elementy w naszych pojazdach w końcu mogą odmówić posłuszeństwa. Gdy dochodzi do awarii turbosprężarki, zdecydowana większość właścicieli pojazdów decyduje się na jej naprawę, która zwykle jest zdecydowanie tańsza niż zakup nowego produktu. W tym artykule podpowiemy, na czym polega regeneracja turbosprężarki oraz od czego zależy sukces podjętych działań naprawczych.

Więcej: Na czym polega regeneracja turbosprężarki?

   

Kiedy i gdzie warto regenerować turbosprężarki?

123regeneracja-turbo

Bardzo wielu kierowców zgłasza się do warsztatów w celu regeneracji turbosprężarki. Jest to jeden z bardzo często naprawianych podzespołów w pojazdach. W większości przypadków jednak przyczyną problemów nie jest samoistne zużycie elementów, ale pewne błędy eksploatacyjne. Niejednokrotnie do awarii turbosprężarki dochodzi w efekcie innej usterki, która nie została w porę usunięta. Przyczyn może być wiele. W tym artykule podpowiemy, kiedy warto poddać turbosprężarkę regeneracji i dlaczego należy wybrać do tego sprawdzony i profesjonalny warsztat.

Więcej: Kiedy i gdzie warto regenerować turbosprężarki?

   

Objawy uszkodzonej turbosprężarki w pojeździe

123turbosprezarka

Sprawna turbosprężarka zapewnia wysokie osiągi silnika przy optymalnym zużyciu paliwa. Kiedy dochodzi do uszkodzeń, właściciel pojazdu narażony jest na spore koszty, związane zarówno z eksploatacją pojazdu, jak i późniejszymi naprawami. Kierowcy często zapominają, że turbosprężarka wymaga nie tylko prawidłowego użytkowania, ale i stałej kontroli pod względem sprawności działania.

W tym artykule podpowiemy, jakie symptomy świadczą o problemach w działaniu turbosprężarki.

Więcej: Objawy uszkodzonej turbosprężarki w pojeździe

   

Jak wydłużyć żywotność turbosprężarki w samochodzie? 

jak
Kiedyś turbosprężarki stosowane były wyłącznie w nielicznych autach, najczęściej sportowych. Posiadając taki “wyjątkowy” element w swoim pojeździe, kierowcy obchodzili się z nimi bardzo ostrożnie. Obecnie turbosprężarka jest czymś powszechnym, dlatego też często zapominamy o tym, wymagają one prawidłowej eksploatacji.

Więcej: Jak wydłużyć żywotność turbosprężarki w samochodzie? 

   

Turbosprężarka w samochodzie – jaka jest jej żywotność?

turbosprarka-w-samochodzie--jaka-jest-jej-ywotno
Jeszcze do niedawna z turbosprężarkami spotykaliśmy się tylko w przypadku aut sportowych. Obecnie – wraz z rozwojem motoryzacji – tego typu urządzenia montowane są również w samochodach osobowych. Dzięki turbosprężarkom silnik zyskuje lepsze osiągi oraz zużywa mniej paliwa. Jakie są zalety i wady aut wyposażonych w turbosprężarki? Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Więcej: Turbosprężarka w samochodzie – jaka jest jej żywotność?

   

Turbosprężarka – kilka podstawowych informacji

turbosprarka--kilka-podstawowych-informacji
Własny samochód jest w dzisiejszych czasach nie tylko synonimem komfortu, ale i wygody. Niestety, często zdarza się, że auta ulegają awariom. Może do nich dochodzić na wskutek stłuczki lub zużycia niektórych części. Większość współczesnych kierowców nie kontroluje stanu swojego pojazdu na bieżąco, i nierzadko okazuje się, że na naprawę danego elementu jest już za późno. W takich sytuacjach należy dokonać jego wymiany. Często zdarza się także, że kierowcy nie zdają sobie sprawy z istnienia niektórych elementów samochodu. To takich, należy zaliczyć min. turbosprężarkę.

Więcej: Turbosprężarka – kilka podstawowych informacji

   

Przyczyny uszkodzeń turbosprężarek

przyczyny-uszkodze-turbosprarek
Nierzadko zdarza się, że powód uszkodzenia turbosprężarki, nie tkwi w samym urządzeniu, a jest efektem działania wielu czynników zewnętrznych. Z tego właśnie powodu, szalenie istotnym jest, aby przed zamontowaniem kolejnej turbosprężarki, ustalić przyczynę awarii. Takie działanie pozwoli na skuteczne wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości, które bardzo szybko mogą doprowadzić do powstania kolejnego uszkodzenia.

Więcej: Przyczyny uszkodzeń turbosprężarek

   

Jak prawidłowo dbać o turbosprężarkę?

turbosprezarka--
Naprawa turbosprężarek
jest obecnie bardzo pożądaną usługą. Turbosprężarka, jak każdy inny sprzęt, ma prawo raz na jakiś czas się popsuć. Jest to bardzo prawdopodobne zwłaszcza wtedy, gdy właściciel samochodu nie użytkuje go poprawnie. Współczesne turbosprężarki są bardzo wytrzymałe, jednak niewiele osób zna podstawowe zasady tego, jak dbać o swój sprzęt. Przypomnijmy je zatem.

Więcej: Jak prawidłowo dbać o turbosprężarkę?

   

Dlaczego turbosprężarka nie działa?


Turbosprężarka jak każda inna część samochodowa może raz na jakiś czas się zepsuć. Przyczyn awarii może być wiele, jednak niektórym z nich da się zapobiec (np. dbając o wysoką jakość oleju). Warto poznać najczęstsze przyczyny uszkodzeń turbosprężarek.
 

Więcej: Dlaczego turbosprężarka nie działa?

   

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2

Szukaj w KATALOGU


Marka pojazdu
Model
Silnik
Pojemność
Moc
Rok produkcji
Numer części
Numer producenta