Kiedy i gdzie warto regenerować turbosprężarki?

123regeneracja-turbo

Bardzo wielu kierowców zgłasza się do warsztatów w celu regeneracji turbosprężarki. Jest to jeden z bardzo często naprawianych podzespołów w pojazdach. W większości przypadków jednak przyczyną problemów nie jest samoistne zużycie elementów, ale pewne błędy eksploatacyjne. Niejednokrotnie do awarii turbosprężarki dochodzi w efekcie innej usterki, która nie została w porę usunięta. Przyczyn może być wiele. W tym artykule podpowiemy, kiedy warto poddać turbosprężarkę regeneracji i dlaczego należy wybrać do tego sprawdzony i profesjonalny warsztat.

Regeneracja tańsza niż zakup nowej turbosprężarki

Nie powinno nikogo dziwić, że naprawa zużytego podzespołu w pojeździe jest tańsza niż zakup nowego. Jednak w przypadku turbosprężarek różnice w cenie są naprawdę bardzo duże. Nowe turbosprężarki to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Taki wydatek oznacza spory uszczerbek na domowym budżecie. W przypadku prostej turbosprężarki (bez zmiennej geometrii) koszt regeneracji wynosi mniej niż tysiąc złotych. W przypadku zmiennej geometrii cena wzrasta do nieco ponad tysiąca złotych. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że większość właścicieli pojazdów wybiera regenerację!

Warto jednak pamiętać, że pomyślna realizacja prac regeneracyjnych w dużej mierze zależy od profesjonalizmu i doświadczenia fachowców, którym powierzymy problematyczną turbosprężarkę.

Regeneracja turbosprężarki - tylko w profesjonalnym warsztacie

Teoretycznie w naszym kraju działa bardzo wiele serwisów, które mają w swojej ofercie usługi z zakresu regeneracji turbosprężarek. W praktyce jednak wcale nie jest tak łatwo znaleźć fachowca, który zrobi to naprawdę dobrze. Trzeba pamiętać, że sama naprawa zepsutego elementu to dopiero połowa sukcesu. Równie ważne jest prawidłowe zdiagnozowanie przyczyny wystąpienia awarii. Jeśli nie zostanie zidentyfikowana usterka, która doprowadziła do zaistniałych problemów, nawet po pomyślnej naprawie turbosprężarki kłopoty najpewniej powtórzą się w przyszłości.

Aby więc profesjonalnie naprawić turbosprężarkę, oprócz odpowiednio dobranych części oraz umiejętności mechaników, niezbędne są też specjalistyczne narzędzia. Nie wszystkie warsztaty je posiadają, gdyż ich koszt jest dość wysoki.

Jeśli więc planujesz regenerację turbosprężarki, zadbaj o znalezienie profesjonalnego warsztatu, który specjalizuje się w realizacji tego rodzaju prac. Tylko wtedy unikniesz niepotrzebnych problemów w przyszłości.

Szukaj w KATALOGU


Marka pojazdu
Model
Silnik
Pojemność
Moc
Rok produkcji
Numer części
Numer producenta