Blog

Jesteś zainteresowany tematyką naprawy, regeneracji turbosprężarek? Chcesz wiedzieć więcej na temat tych urządzeń, ich zadań i zalet? Szukasz informacji i ciekawostek w tym temacie? Zapraszamy na naszego bloga. Znajdziesz tu wiele cennych informacji na temat zasad działania turbosprężarek, przyczyn ich awarii i uszkodzeń, sposobów regeneracji turbin. Zachęcamy do śledzenia naszego bloga i życzymy miłej lektury.

 

Objawy uszkodzonej turbosprężarki w pojeździe

123turbosprezarka

Sprawna turbosprężarka zapewnia wysokie osiągi silnika przy optymalnym zużyciu paliwa. Kiedy dochodzi do uszkodzeń, właściciel pojazdu narażony jest na spore koszty, związane zarówno z eksploatacją pojazdu, jak i późniejszymi naprawami. Kierowcy często zapominają, że turbosprężarka wymaga nie tylko prawidłowego użytkowania, ale i stałej kontroli pod względem sprawności działania.

W tym artykule podpowiemy, jakie symptomy świadczą o problemach w działaniu turbosprężarki.

Więcej: Objawy uszkodzonej turbosprężarki w pojeździe

   

Jak wydłużyć żywotność turbosprężarki w samochodzie? 

jak
Kiedyś turbosprężarki stosowane były wyłącznie w nielicznych autach, najczęściej sportowych. Posiadając taki “wyjątkowy” element w swoim pojeździe, kierowcy obchodzili się z nimi bardzo ostrożnie. Obecnie turbosprężarka jest czymś powszechnym, dlatego też często zapominamy o tym, wymagają one prawidłowej eksploatacji.

Więcej: Jak wydłużyć żywotność turbosprężarki w samochodzie? 

   

Turbosprężarka w samochodzie – jaka jest jej żywotność?

turbosprarka-w-samochodzie--jaka-jest-jej-ywotno
Jeszcze do niedawna z turbosprężarkami spotykaliśmy się tylko w przypadku aut sportowych. Obecnie – wraz z rozwojem motoryzacji – tego typu urządzenia montowane są również w samochodach osobowych. Dzięki turbosprężarkom silnik zyskuje lepsze osiągi oraz zużywa mniej paliwa. Jakie są zalety i wady aut wyposażonych w turbosprężarki? Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Więcej: Turbosprężarka w samochodzie – jaka jest jej żywotność?

   

Turbosprężarka – kilka podstawowych informacji

turbosprarka--kilka-podstawowych-informacji
Własny samochód jest w dzisiejszych czasach nie tylko synonimem komfortu, ale i wygody. Niestety, często zdarza się, że auta ulegają awariom. Może do nich dochodzić na wskutek stłuczki lub zużycia niektórych części. Większość współczesnych kierowców nie kontroluje stanu swojego pojazdu na bieżąco, i nierzadko okazuje się, że na naprawę danego elementu jest już za późno. W takich sytuacjach należy dokonać jego wymiany. Często zdarza się także, że kierowcy nie zdają sobie sprawy z istnienia niektórych elementów samochodu. To takich, należy zaliczyć min. turbosprężarkę.

Więcej: Turbosprężarka – kilka podstawowych informacji

   

Przyczyny uszkodzeń turbosprężarek

przyczyny-uszkodze-turbosprarek
Nierzadko zdarza się, że powód uszkodzenia turbosprężarki, nie tkwi w samym urządzeniu, a jest efektem działania wielu czynników zewnętrznych. Z tego właśnie powodu, szalenie istotnym jest, aby przed zamontowaniem kolejnej turbosprężarki, ustalić przyczynę awarii. Takie działanie pozwoli na skuteczne wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości, które bardzo szybko mogą doprowadzić do powstania kolejnego uszkodzenia.

Więcej: Przyczyny uszkodzeń turbosprężarek

   

Jak prawidłowo dbać o turbosprężarkę?

turbosprezarka--
Naprawa turbosprężarek
jest obecnie bardzo pożądaną usługą. Turbosprężarka, jak każdy inny sprzęt, ma prawo raz na jakiś czas się popsuć. Jest to bardzo prawdopodobne zwłaszcza wtedy, gdy właściciel samochodu nie użytkuje go poprawnie. Współczesne turbosprężarki są bardzo wytrzymałe, jednak niewiele osób zna podstawowe zasady tego, jak dbać o swój sprzęt. Przypomnijmy je zatem.

Więcej: Jak prawidłowo dbać o turbosprężarkę?

   

Dlaczego turbosprężarka nie działa?


Turbosprężarka jak każda inna część samochodowa może raz na jakiś czas się zepsuć. Przyczyn awarii może być wiele, jednak niektórym z nich da się zapobiec (np. dbając o wysoką jakość oleju). Warto poznać najczęstsze przyczyny uszkodzeń turbosprężarek.
 

Więcej: Dlaczego turbosprężarka nie działa?

   

Czy warto regenerować turbiny?

turbosprezarkaTurbina, inaczej turbosprężarka, oferuje wiele korzyści dla poprawy parametrów silnika o mniejszych pojemnościach. Regeneracja turbiny jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż zakup i montaż nowego elementu. Wykonany starannie proces regeneracji przywróci pełną sprawność turbosprężarce. Proces jest całościowy i obejmuje wymianę wszystkich części podlegających zużyciu. Na zregenerowane turbiny wystawia się przeważnie 12-miesięczną gwarancję.
 

Więcej: Czy warto regenerować turbiny?

   

Strona 2 z 2

Szukaj w KATALOGU


Marka pojazdu
Model
Silnik
Pojemność
Moc
Rok produkcji
Numer części
Numer producenta